Twilio (7.x-1.8) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Number
de: Zahl

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Required
de: Erforderlich

en: User
de: Benutzer

en: Are you sure you want to delete %title?
de: Möchten Sie %title wirklich löschen?

en: Media
de: Medien

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: %title has been deleted.
de: %title wurde gelöscht.

en: Country code
de: Länderkennung

en: An error occured during the HTTP request: @error
de: Während der HTTP-Anfrage ist ein Fehler aufgetreten: @error

en: Confirmation code
de: Bestätigungscode

en: Mobile phone number
de: Mobiltelefonnummer

en: Country codes
de: Länderkürzel
