Twilio SMS Poll (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Actions
fa: عملکردها

en: Save
fa: ذخیره

en: ID
fa: شناسه

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Add more
fa: افزودن تعداد بیشتر

en: Poll title
fa: عنوان نظرسنجی
