Twilio SMS Poll (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Link
hi: कड़ी

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Deleted
hi: मिटाया गया
