Twitter (7.x-5.5) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Private
tr: Özel

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Post
tr: Gönderi

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: Never
tr: Asla

en: Sender
tr: Gönderen

en: Location
tr: Konum

en: Message text
tr: İleti metni

en: %time ago
tr: %time önce

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Full name
tr: Tam ad

en: Source
tr: Kaynak

en: Missing
tr: Kayıp

en: Created time
tr: Oluşturma zamanı

en: Account
tr: Hesap

en: Followers
tr: İzleyenler

en: Follow
tr: İzle

en: Mentions
tr: Bahsetmeler
