Twitter (7.x-5.9) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: Delete
hi: मिटायें

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Description
hi: उल्लेख

en: error
hi: त्रुटि

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: URL
hi: यूआरएल

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Post
hi: पोस्ट

en: Node types
hi: नोड प्रकार

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Location
hi: स्थान

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Medium
hi: माध्यम

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Source
hi: स्रोत

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Missing
hi: लापता

en: Reply
hi: जवाब दें

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
hi: HTML संस्थाओं के साथ समस्याओं से बचने के लिए पाठ के लिए राव-टेक्स्ट प्रतिस्थापन पसंद करते हैं!

en: Account
hi: खाता
