Twitter (7.x-5.9) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Image size
pt: Tamanho da imagem

en: Delete
pt: Eliminar

en: Private
pt: Privado

en: Description
pt: Descrição

en: error
pt: erro

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Miscellaneous settings
pt: Configurações Diversas

en: Message
pt: Mensagem

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Centrar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Post
pt: Publicar

en: Node types
pt: Tipos de nó

en: Never
pt: Nunca

en: Sender
pt: Remetente

en: Location
pt: Localização

en: %time ago
pt: %time atrás

en: Medium
pt: Médio

en: Callback URL
pt: URL de chamada de retorno

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: Full name
pt: Nome completo

en: Last refresh
pt: Última actualização

en: Source
pt: Fonte

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Missing
pt: Em falta

en: Form
pt: Formulário

en: Reply
pt: Responder

en: Added by
pt: Adicionado por

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
pt: Prefira as substituições de texto-prima para o texto para evitar problemas com as entidades HTML!

en: Account
pt: Conta

en: Follow
pt: Seguir

en: Cannot use %author token in this context.
pt: Não é possível usar o objecto %author neste contexto.

en: Configured
pt: Configurado

en: Twitter Application keys
pt: Chaves da Aplicação Twitter
