Twitter (7.x-6.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ru: Во избежание проблем с элементами HTML предпочтительнее использовать "raw"-маркеры.

en: Post to Twitter
ru: Отправить в Twitter

en: Twitter account
ru: Учётная запись Twitter

en: Announce this post on Twitter
ru: Анонс этого сообщения в Twitter

en: Twitter Account
ru: Учётная запись Твиттера
