Twitter Block (7.x-2.0) - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Size
fi: Koko

en: Default
fi: Oletus

en: Theme
fi: Teema

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa lohkon %name?

en: The block %name has been removed.
fi: Lohko %name on poistettu.

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: The block has been created.
fi: Lohko on luotu.

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Ensure that each block description is unique.
fi: Varmista että jokainen lohkon kuvaus on yksilöllinen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fi: Yksinkertainen kuvaus lohkollesi. Kuvaus näytetään <a href="@overview">lohkojen ylläpitosivulla</a>.

en: Functionality
fi: Toiminnallisuus

en: Dark
fi: Tumma

en: Provides configurable blocks for a Twitter feed.
fi: Tarjoaa konfiguroitavia Twitter -syöte lohkoja.

en: Twitter Block
fi: Twitter lohko

en: No borders
fi: Ei reunuksia

en: Select a theme for the widget.
fi: Valitse teema lisäosalle.

en: Change the link color used by the widget. Takes an %format hex format color. Note that some icons in the widget will also appear this color.
fi: Aseta linkkien väri. Käytä %format -heksamuotoa. Huomaa että osa kuvakkeista voi myös näkyä tällä värillä.

en: Change the border color used by the widget. Takes an %format hex format color.
fi: Vaihda lisäosan reunojen väriä. Käytä %format -heksamuotoista värikoodia.

en: No footer
fi: Ei alatunnistetta

en: No scrollbar
fi: Ei vierityspalkkia

en: Related users
fi: Ehdotettavat käyttäjät

en: Tweet limit
fi: Twiittien määrä

en: Change the width of the widget.
fi: Aseta lisäosan leveys.

en: Change the height of the widget.
fi: Aseta lisäosan korkeus.

en: The minimum width of a timeline is 180px and the maximum is 520px. The minimum height is 200px.
fi: Aikajanan vähimmäisleveys on 180px ja enimmäisleveys 520px. Vähimmäiskorkeus on 200px.

en: The widget language is detected from the page, based on the language of your content. Enter a <a href="@website">language code</a> to manually override the language.
fi: Kieli määritetään sivulla käytetystä kielestä. Lisää tarvittaessa <a href="@website">kielikoodi</a> jota käytetään tämän sijaan.

en: Add Twitter block
fi: Lisää Twitter-lohko

en: Add a new Twitter block.
fi: Lisää uusi Twitter-lohko.
