Twitter Block (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Size
ja: サイズ

en: Default
ja: デフォルト

en: Theme
ja: テーマ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Appearance
ja: テーマ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ja: 本当に、%name ブロックを削除してもよろしいですか？

en: The block %name has been removed.
ja: %name ブロックが削除されました。

en: Link color
ja: リンクの色

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: The block has been created.
ja: ブロックが作成されました。

en: Transparent
ja: 透過

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Ensure that each block description is unique.
ja: ブロックに関する説明が他と重複していないことを確認してください。

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ja: このブロックに関する簡単な説明です。<a href="@overview">ブロック管理ページ</a>で使われます。
