Twitter Block (7.x-2.0) - en to jv translation catalogue (17 entries)

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Cancel
jv: Batal

en: Language
jv: Basa

en: Size
jv: Ukuran

en: Default
jv: Gawan

en: Theme
jv: Tema

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: Are you sure you want to delete the block %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak jeneng blok %name?

en: The block %name has been removed.
jv: Jeneng blok %name uwis dibuwang.

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: The block has been created.
jv: Blok uwis digawé.

en: Ensure that each block description is unique.
jv: Pastekaké yén saben blok nduwéni katrangan sing unik.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
jv: Katrangan ringkes block sampéyan. Dienggo nang <a href="@overview">kaca Blok administrasi</a>.
