Twitter Block (7.x-2.1) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Language
de: Sprache

en: Size
de: Größe

en: Default
de: Standard

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Appearance
de: Design

en: Are you sure you want to delete the block %name?
de: Möchten Sie den Block %name wirklich löschen?

en: The block %name has been removed.
de: Der Block %name wurde gelöscht.

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Block description
de: Blockbeschreibung

en: The block has been created.
de: Der neue Block wurde erstellt.

en: Auto
de: Automatisch

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Accessibility
de: Barrierefreiheit

en: Ensure that each block description is unique.
de: Stellen Sie sicher, dass sich jede Blockbeschreibung von allen anderen unterscheidet.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
de: Eine kurze Beschreibung des Blocks. Sie wird auf der <a href="@overview">Verwaltungsseite für Blöcke</a> verwendet.

en: Functionality
de: Funktionsumfang

en: Dark
de: Dunkel

en: Widget ID
de: Steuerelement-ID
