Twitter Block (7.x-2.1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Size
uk: Розмір

en: Default
uk: Базово

en: Theme
uk: Тема

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Are you sure you want to delete the block %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок %name?

en: The block %name has been removed.
uk: Блок %name було вилучено.

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Block description
uk: Опис блоку

en: The block has been created.
uk: Блок було успішно створено.

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Auto
uk: Авто

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Accessibility
uk: Спеціальні можливості

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
uk: Короткий опис блоку. Буде показаний на адміністративній сторінці <a href="@overview">Блоки</a>.

en: Functionality
uk: Функціональність

en: Dark
uk: Темний

en: Chrome
uk: Хром

en: Widget ID
uk: ID віджета

en: Select a theme for the widget.
uk: Оберіть тему для віджета.

en: Polite
uk: Ввічливий
