Twitter Block (7.x-2.2) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Size
fr: Taille

en: Default
fr: Par défaut

en: Theme
fr: Thème

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Appearance
fr: Apparence

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le bloc %name ?

en: The block %name has been removed.
fr: Le bloc %name a été supprimé.

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Block description
fr: Description du bloc

en: The block has been created.
fr: Le bloc a été créé.

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Accessibility
fr: Accessibilité

en: Ensure that each block description is unique.
fr: Assurez-vous que chaque description de bloc est unique.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fr: Une courte description de votre bloc qui sera reprise sur la <a href="@overview">page d'administration des Blocs</a>.

en: Functionality
fr: Fonctionnalité

en: Dark
fr: Sombre

en: Local cache has been purged.
fr: Le cache local a été vidé.
