Twitter Block (7.x-2.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Size
it: Dimensione

en: Default
it: Predefinito

en: Theme
it: Tema

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Appearance
it: Aspetto

en: Are you sure you want to delete the block %name?
it: Sei sicuro di voler eliminare il blocco %name?

en: The block %name has been removed.
it: Il blocco %name è stato rimosso.

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: Transparent
it: Trasparente

en: Ensure that each block description is unique.
it: Assicurati che la descrizione di ogni blocco sia unica.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
it: Una breve descrizione del tuo blocco. Usata nella <a href="@overview">pagina di amministrazione Blocchi</a>.

en: Dark
it: Scuro
