Twitter Block (7.x-2.2) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Size
ru: Размер

en: Default
ru: По умолчанию

en: Theme
ru: Тема

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Appearance
ru: Оформление

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ru: Вы действительно хотите удалить блок "%name"?

en: The block %name has been removed.
ru: Блок %name удален.

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Block description
ru: Описание блока

en: The block has been created.
ru: Блок создан.

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Auto
ru: Авто

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Accessibility
ru: Доступность

en: Ensure that each block description is unique.
ru: Удостоверьтесь, что каждый блок имеет уникальное описание.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ru: Описание блока показывается на <a href="@overview">странице блоков</a>.

en: Dark
ru: Темный
