Twitter Block (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Size
fa: اندازه

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Theme
fa: پوسته

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fa: آیا از حذف بلوک %name اطمینان دارید ؟

en: The block %name has been removed.
fa: بلوک %name حذف شد

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: The block has been created.
fa: بلوک ایجاد شد.

en: Ensure that each block description is unique.
fa: مطمئن شوید که توصیف هر بلوک منحصر به فرد است.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fa: خلاصه‌ای از توصیف بلوک. که در <a href="@overview">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> استفاده می‌شود.

en: Dark
fa: تاریک
