Twitter Block (7.x-2.3) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Size
hi: आकार

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Theme
hi: थीम

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Appearance
hi: भेष

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hi: क्या आप ब्लॉक के %name को मिटाने के लिये निश्चित हैं?

en: The block %name has been removed.
hi: ब्लॉक का %name हटा दिया गया है।

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या

en: The block has been created.
hi: ब्लॉक का सृजन हो चुका है।

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग
