Twitter Block (7.x-2.3) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Size
pl: Rozmiar

en: Default
pl: Domyślny

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Theme
pl: Skórka

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: The block %name has been removed.
pl: Blok %name został usunięty.

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Block description
pl: Opis bloku

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Ensure that each block description is unique.
pl: Opisy każdego bloku muszą być unikatowe.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
pl: Krótki opis tego bloku. Wykorzystywany na <a href="@overview">stronie administracyjnej Bloków</a>.

en: Functionality
pl: Funkcjonalność

en: Dark
pl: Ciemny

en: Local cache has been purged.
pl: Kopia podręczna została wyczyszczona.
