Twitter Block (7.x-2.3) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Size
hu: Méret

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Theme
hu: Smink

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törölve.

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Border color
hu: Keretszín

en: Accessibility
hu: Akadálymentesség

en: Ensure that each block description is unique.
hu: Biztosítani kell, hogy minden blokk leírása egyedi legyen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">Blokkok adminisztrációs oldalán</a> kerül felhasználásra.

en: Functionality
hu: Funkcionalitás

en: Dark
hu: Sötét

en: Local cache has been purged.
hu: A helyi gyorsítótár kiürítve.
