Twitter Block (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Language
pt: Idioma

en: Size
pt: Tamanho

en: Default
pt: Padrão

en: Theme
pt: Tema

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Appearance
pt: Aparência

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pt: Você tem certeza que deseja apagar o bloco %name?

en: The block %name has been removed.
pt: O bloco %name foi apagado.

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: The block has been created.
pt: O bloco foi criado.

en: Transparent
pt: Transparente

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: Ensure that each block description is unique.
pt: Certifique-se que cada descrição de bloco seja única.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
pt: Uma breve descrição de seu bloco. Usada na <a href="@overview">página de administração de blocos</a>.

en: Functionality
pt: Funcionalidade

en: Dark
pt: Escuro

en: Local cache has been purged.
pt: Cache local foi limpo.
