Twitter's Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Search box
hi: खोज डब्बा

en: Footer
hi: पादलेख

en: next
hi: अगला

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
