Twitter's Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Search box
fr: Champ de recherche

en: Footer
fr: Pied de page

en: next
fr: suivant

en: first
fr: premier

en: previous
fr: précédent

en: last
fr: dernier

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Highlight
fr: Surligner

en: Status message
fr: Message d'état

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Top Bar
fr: Barre de haut de page
