Twitter's Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Search box
id: Kotak pencarian

en: Footer
id: Catatan kaki

en: next
id: selanjutnya

en: first
id: pertama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Secondary
id: Sekunder

en: Status message
id: Pesan status
