Twitter's Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Search box
it: Finestrella di ricerca

en: Footer
it: Piè di pagina

en: next
it: successivo

en: first
it: prima

en: last
it: ultimo

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
