Twitter's Bootstrap (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Content
oc: Contengut

en: Help
oc: Ajuda

en: Search box
oc: Camp de recèrca

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: first
oc: primièr

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Primary
oc: Primaire

en: Secondary
oc: Secondaire

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia
