Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
