Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Remove
fr: Retirer

en: Comments
fr: Commentaires

en: Search
fr: Rechercher

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Create
fr: Créer

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Apply
fr: Appliquer

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Restore
fr: Restaurer

en: Rebuild
fr: Reconstruire

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Download feature
fr: Télécharger la fonctionnalité (feature)

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Update style
fr: Mettre à jour le style

en: Add effect
fr: Ajouter l'effet

en: Add and configure
fr: Ajouter et configurer

en: Save and add
fr: Enregistrer et ajouter
