Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Confirm
it: Conferma

en: Remove
it: Elimina

en: Comments
it: Commenti

en: Search
it: Cerca

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Create
it: Crea

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Apply
it: Applica

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Restore
it: Ripristina

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Main menu
it: Menu principale

en: Download feature
it: Scarica funzionalità

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Update style
it: Aggiorna lo stile

en: Add effect
it: Aggiungi effetto

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura
