Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Comments
nl: Reacties

en: Search
nl: Zoeken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Create
nl: Aanmaken

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add another item
nl: Item toevoegen

en: Restore
nl: Herstellen

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Download feature
nl: Feature downloaden

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: Update style
nl: Stijl bijwerken

en: Add effect
nl: Effect toevoegen

en: Add and configure
nl: Toevoegen en configureren
