Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Remove
sv: Ta bort

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Search
sv: Sök

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Create
sv: Skapa

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Apply
sv: Applicera

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Restore
sv: Återställ

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Download feature
sv: Ladda ned feature

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Update style
sv: Uppdatera stil

en: Add effect
sv: Lägg till effekt
