Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Confirm
tr: Onayla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Search
tr: Ara

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Create
tr: Oluştur

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Apply
tr: Uygula

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Update style
tr: Stili güncelle

en: Add effect
tr: Efekt ekle

en: Add and configure
tr: Ekle ve yapılandır
