Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Search
hi: खोज

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Create
hi: बनाएँ

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Apply
hi: लागू करें

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)
