Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Remove
id: Hapus

en: Comments
id: Komentar

en: Search
id: Pencarian

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Create
id: Buat

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Apply
id: Terapkan

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Restore
id: Pulihkan

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: Main menu
id: Menu utama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Update style
id: Perbarui gaya

en: Add effect
id: Tambahkan efek

en: Add and configure
id: Tambah dan konfigurasikan

en: Save and add
id: Simpan dan tambah
