Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Comments
is: Ummæli

en: Search
is: Leit

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Create
is: Stofna

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Apply
is: Virkja

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: (active tab)
is: (virkur flipi)
