Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Remove
oc: Levar

en: Comments
oc: Comentaris

en: Search
oc: Recercar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Create
oc: Crear

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Apply
oc: Aplicar

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Download feature
oc: Telecargar la foncionalitat (feature)

en: Secondary menu
oc: Menú segondari

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Update style
oc: Actualiza l'estil

en: Add effect
oc: Apondètz l'efièit

en: Add and configure
oc: Apondre e configurar
