Twitter's Bootstrap (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Confirm
fa: تایید

en: Remove
fa: حذف

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Search
fa: جستجو

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Create
fa: ایجاد

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Apply
fa: تایید

en: Add another item
fa: افزودن عنصر دیگر

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Add effect
fa: افزودن اثر
