Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Navigation
id: Navigasi

en: Rows
id: Baris

en: Random
id: Acak

en: Close
id: Tutup

en: Fade
id: Redup

en: Animation speed
id: Kecepatan animasi

en: Page not found
id: Halaman tidak ditemukan

en: Loading
id: Memuat

en: Columns
id: Kolom

en: Effect
id: Efek

en: Site under maintenance
id: Situs dalam pemeliharaan

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
