Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Effects
pt: Efeitos

en: Navigation
pt: Navegação

en: Rows
pt: Linhas

en: Random
pt: Aleatório

en: Close
pt: Fechar

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Page not found
pt: Página não encontrada

en: Loading
pt: A carregar

en: Columns
pt: Colunas

en: Effect
pt: Efeito

en: Site under maintenance
pt: Sítio em manutenção

en: All pages except those listed
pt: Em todas as páginas excepto nas páginas listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.
