Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.2) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Effects
fi: Tehosteet

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Rows
fi: Rivejä

en: Random
fi: Satunnainen

en: Close
fi: Sulje

en: Fade
fi: Himmennä

en: Previous button text
fi: Edellinen-painikkeen teksti

en: Next button text
fi: Seuraava-painikkeen teksti

en: Animation speed
fi: Animaation nopeus

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Loading
fi: Ladataan

en: Columns
fi: Palstat

en: Pause on hover
fi: Pysäytä hiiren ollessa päällä

en: Effect
fi: Efekti

en: Pause time
fi: Dian esitysaika

en: of
fi: /

en: Site under maintenance
fi: Sivustoa päivitetään

en: All pages except those listed
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Fold
fi: Taita

en: Slide In Right
fi: Liu'uta sisään oikealta

en: Slide in Left
fi: Liu'uta sisään vasemmalta

en: Select an effect. The chosen effect will be used to transition between slides.
fi: Valitse tehoste. Valittua tehostetta käytetään diojen välillä siirtymiseen.

en: Effect properties
fi: Tehosteen asetukset

en: Pause animation when hovering over the slide
fi: Pysäytä esitys hiiren ollessa dian päällä

en: Enter a time in milliseconds. The animation speed determines how long it takes to transition from one slide to the next.
fi: Syötä aika millisekunteissa. Animaation nopeus määrittää ajan, jonka tehoste kestää siirtymisessä diasta toiseen.

en: Disable slide transitions while the user is hovering over the slide.
fi: Estä dioja vaihtumasta kun käyttäjä vie osoittimen dian päälle.

en: Display directional navigation
fi: Näytä suuntanavigointi

en: Display navigation buttons to go back to the previous slide and move forward to the next slide.
fi: Näyttää näppäimet joilla voidaan siirtyä edelliseen ja seuraavaan diaan.

en: Display control navigation
fi: Näytä dianavigointi

en: Display navigation buttons to select an individual slide.
fi: Näyttää napit joilla voidaan valita mikä tahansa yksittäinen dia.

en: Use thumbnails for control navigation
fi: Käytä esikatselukuvia navigointiin

en: Disable automatic slide transitions
fi: Poista automaattiset siirtymät käytöstä

en: For the use to manually navigate between slides.
fi: Käyttäjät vaihtavat käsin diaa.

en: Enter a time in milliseconds. The pause time determines how long each slide is displayed before transitioning to the next slide.
fi: Anna aika millisekunteissa. Määrittää kuinka kauan jokaista diaa näytetään ennen siirtymistä seuraavaan.

en: Use thumbnails of each slide as control navigation buttons. In order for thumbnails to be displayed, a compatible theme is required.
fi: Käytä dian esikatselukuvaa dianavigaatiossa napin sijasta. Tämä vaatii toimiakseen yhteensopivan teeman.

en: Slide image style
fi: Kuvien tyyli

en: Use image styles to generate slider images
fi: Käytä kuvatyylejä diakuvien luomiseen.

en: Easily modify, scale, crop and apply various effects to slider images using <a href="@image-styles">Image styles</a>.
fi: Muokkaa, skaalaa, rajaa ja lisää tehosteita diakuviin käyttämällä <a href="@image-styles">kuvatyylejä</a>.

en: Select an image style to apply to slide images.
fi: Valitse kuvatyyli jota käytetään diakuvissa.

en: Tumbnail image style
fi: Esikatselukuvien tyyli

en: Select an image style to apply to slide thumbnail images.
fi: Valitse kuvatyyli jota käytetään esikatselukuvissa.
