Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.2) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Effects
hu: Hatások

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Rows
hu: Sorok

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Close
hu: Bezár

en: Fade
hu: Áttünés

en: Animation speed
hu: Animáció sebessége

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: Loading
hu: Betöltés

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Pause on hover
hu: Szüneteltetés a kurzor rávitelekor

en: Effect
hu: Hatás

en: of
hu: /

en: Activate on specific pages
hu: Aktiválás meghatározott oldalakon

en: Site under maintenance
hu: A webhely jelenleg karbantartás alatt áll.

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Info Button
hu: Információs gomb
