Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.2) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Rows
ja: 行数

en: Random
ja: ランダム

en: Close
ja: 閉じる

en: Fade
ja: フェード

en: Animation speed
ja: アニメーション速度

en: Page not found
ja: ページが見つかりません

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Columns
ja: カラム

en: Pause on hover
ja: ホバー時に一時停止

en: Effect
ja: 効果

en: of
ja: の

en: Site under maintenance
ja: サイトはメンテナンス中です

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
