Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.3) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: Effects
fr: Effets

en: Rows
fr: Rangées

en: Random
fr: Au hasard

en: Close
fr: Fermer

en: Fade
fr: Fondu

en: Previous button text
fr: Texte du bouton Précédent

en: Next button text
fr: Texte du bouton Suivant

en: Animation speed
fr: Vitesse de l'animation

en: Page not found
fr: Page non trouvée

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Columns
fr: Colonnes

en: Pause on hover
fr: Pause au survol

en: Effect
fr: Effet

en: Pause time
fr: Temps de pause

en: of
fr: sur

en: Site under maintenance
fr: Site en maintenance

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: No content found
fr: Aucun contenu trouvé

en: Effect properties
fr: Propriétés de l'effet
