Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.3) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Navigation
it: Navigazione

en: Rows
it: Righe

en: Random
it: Casuale

en: Close
it: Chiudi

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Page not found
it: Pagina non trovata

en: Loading
it: Caricamento

en: Columns
it: Colonne

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Effect
it: Effetto

en: of
it: di

en: Site under maintenance
it: Sito in manutenzione

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.
