Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.3) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Effects
nl: Effecten

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Rows
nl: Rijen

en: Random
nl: Willekeurig

en: Close
nl: Sluiten

en: Fade
nl: Vervaag

en: Animation speed
nl: Animatiesnelheid

en: Page not found
nl: Pagina niet gevonden

en: Loading
nl: Laden

en: Columns
nl: Kolommen

en: Pause on hover
nl: Pauzeren bij aanwijzen

en: Effect
nl: Bewerking

en: of
nl: van

en: Site under maintenance
nl: Site in onderhoud

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: No content found
nl: Geen inhoud gevonden
