Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.3) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: Effects
de: Effekte

en: Rows
de: Zeilen

en: Random
de: Zufall

en: Close
de: Schließen

en: Fade
de: Überblenden

en: Animation speed
de: Animationsgeschwindigkeit

en: Page not found
de: Die Seite wurde nicht gefunden

en: Loading
de: Laden

en: Columns
de: Spalten

en: Pause on hover
de: Pausieren bei dem Überfahren mit der Maus

en: Effect
de: Effekt

en: of
de: von

en: Site under maintenance
de: Website im Wartungsmodus

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: No content found
de: Es wurde kein Inhalt gefunden

en: Image Styles
de: Bildstile

en: Info Button
de: Info-Button
