Twitter Bootstrap Modal (7.x-3.4) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Access denied
ro: Acces respins

en: Navigation
ro: Navigator

en: Rows
ro: Rânduri

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Close
ro: Închideți

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Columns
ro: Coloane

en: Effect
ro: Efect

en: of
ro: din

en: Site under maintenance
ro: Site în mentenanță

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
