Twitter DB (7.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Name
sv: Namn

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: 1 day
sv: 1 dag

en: Shuffle
sv: Blanda

en: Fade
sv: Tona

en: 3 hours
sv: 3 timmar

en: 6 hours
sv: 6 timmar

en: Relative
sv: Relativt

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: User ID.
sv: ID för användare

en: 12 hours
sv: 12 timmar

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Scroll Up
sv: Rulla upp

en: Scroll Down
sv: Rulla ner

en: Cover
sv: Täcka

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: 1 min
sv: 1 minut

en: 5 min
sv: 5 minuter

en: 15 min
sv: 15 minuter

en: 30 min
sv: 30 minuter

en: Update Twitter DB Table
sv: Uppdatera tabell för Twitter DB

en: Update Twitter table
sv: Uppdatera Twitter-tabell

en: Number of tweets to display in the Last tweets block. Set it to 0 if you want to display all tweets. Use this carefully, because your layout can be destroyed if too many tweets are displayed.
sv: Antal tweets att visa i blocket Senaste tweets. Ställ in det till 0 om du vill visa alla tweets. Använd detta försiktigt, eftersom din layout kan förstöras om alltför många tweets visas.

en: Minimum update period
sv: Minsta uppdateringsperiod

en: 3 day
sv: 3 dagar

en: 4 weeks
sv: 4 veckor

en: This is the minimum time that must elapse before new tweets may be downloaded.
sv: Detta är den minsta tiden som måste förflyta innan nya tweets kan laddas ned.

en: jQuery Plugin is not installed - Install the jQuery Plugin module to use these settings
sv: jQuery Plugin är inte installerat - Installera modulen  jQuery Plugin för att använda dessa inställningar

en: Enable jQuery Cycle
sv: Aktivera jQuery Cycle

en: If enabled, the tweets will be display as a slideshow.
sv: Om aktiverat kommer tweets att visas som ett bildspel.

en: Cycle effect
sv: Cirkeleffekt

en: Set the effect to be used when showing the tweets.
sv: Ställ in effekten som ska användas när tweets visas.

en: Last tweets
sv: Senaste tweets

en: Settings for the Twitter DB module.
sv: Inställningar för modulen Twitter DB.

en: It resets the Twitter DB table and download all tweets again.
sv: Det återställer tabellen för Twitter DB och laddar ner alla tweets igen.

en: Used to store tweets.
sv: Används för att lagra tweets.

en: Twitter ID.
sv: ID för Twitter.

en: Date and time when the tweet was created.
sv: Datum och tid då tweeten skapades.

en: Tweet text.
sv: Tweet-text.

en: Source.
sv: Källa.

en: Get tweets for a specific Twitter account and stores them in the database.
sv: Hämta tweets för ett specifikt Twitter-konto och lagrar dem i databasen.

en: Updating Twitter DB table
sv: Uppdaterar tabellen för Twitter DB

en: Twitter DB update is starting.
sv: Uppdatering av Twitter DB påbörjas.

en: Twitter DB update has encountered an error.
sv: Uppdatering av Twitter DB har stött på ett fel.

en: Right now
sv: Just nu

en: seconds ago
sv: sekunder sedan

en: 1 minute ago
sv: 1 minut sedan

en: minutes ago
sv: minuter sedan

en: 1 hour ago
sv: 1 timme sedan

en: hours ago
sv: timmar sedan

en: 1 day ago
sv: 1 dag sedan

en: days ago
sv: dagar sedan

en: What do you want to retrieve?
sv: Vad vill du hämta?

en: Select what you want to retrieve.
sv: Välj vad du vill hämta.

en: User name.
sv: Användarnamn.

en: Date/time format
sv: Datum-/tidsformat
