Twitter DB (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: 1 hour
uk: 1 година

en: 1 day
uk: 1 день

en: Shuffle
uk: Перемішати

en: Fade
uk: Згасання

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: Relative
uk: Відносний

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: User ID.
uk: ID користувача

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Scroll Up
uk: Прокрутка вгору

en: Scroll Down
uk: Прокрутка вниз

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: 1 min
uk: 1 хв

en: 5 min
uk: 5 хв

en: 15 min
uk: 15 хв

en: 30 min
uk: 30 хв

en: Source.
uk: Джерело.

en: 1 hour ago
uk: Годину тому

en: User name.
uk: Ім’я користувача.

en: Date/time format
uk: Формати дати/часу
