Twitter Web Intents (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Text
ja: テキスト

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Mode
ja: モード

en: Other
ja: その他

en: Style
ja: スタイル

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: Classes
ja: クラス

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Target
ja: ターゲット

en: Link options
ja: リンクのオプション

en: Display even if view has no result
ja: ビューの結果が0件でも表示

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
ja: このエリアのラベルは、管理用としてのみ表示されます。

en: The description displayed when hovering over the link.
ja: リンク上にカーソルを合わせたときに表示される文章です。

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
ja: リンク先と現在のページの関連性を指定します。リンク先を辿らせたくない場合は、'nofollow'を入力します。

en: Enter additional classes to be added to the link.
ja: 追加のCSSクラス名を入力します。

en: Enter additional styles to be applied to the link.
ja: 追加のCSS指定を入力します。

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
ja: リンクをどのウィンドウで開くかを指定します。この属性を指定するとXHTMLとしては正しくないものになります。
