Twitter Web Intents (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Text
fr: Texte

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Other
fr: Autre

en: Relationship
fr: Relation

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Target
fr: Cible

en: Link options
fr: Options du lien

en: Reply options
fr: Options de réponse

en: Display even if view has no result
fr: Afficher même si la vue n'a pas de résultat

en: Follow
fr: Suivre

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
fr: L'étiquette de cette zone, visible seulement par les administrateurs.

en: The description displayed when hovering over the link.
fr: La description affichée au survol du lien.

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
fr: Précise la relation entre la page courante et le lien. Entrez "nofollow" pour l'ajouter au lien.

en: Enter additional classes to be added to the link.
fr: Entrez des classes additionnelles à ajouter à ce lien.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
fr: Entrez des styles additionnels à ajouter à ce lien.

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
fr: Précise où ouvrir ce lien. Utiliser cet attribut empêche la validation XHTML.
